TAPK POSTMODERNISTU

Norime ar nenorime mes gyvename postmodernioje visuomenėje. Mes galime perskaityti daugybę filosofų, sociologų, kultūrologų, psichologų ir kt. straipsnių „kas tai yra“ - ta postmoderni visuomenė. Tačiau kaip gyventi postmodernioje visuomenėje? Kaip tapti postmoderniu? Keli žingsniai, kaip tai galima padaryti:
1. Tapk daugiaprojektinis žmogus.
Jūs galite tuo pačiu metu būti įvairus. Vienu metu galite vykdyti daugelį savo gyvenimo projektų. Nei vieno projekto neatsisakykite, darykite tai ką norite šiame gyvenime. Net jei jūsų gyvenimo projektai vienas kitam prieštarauja, postmodernistui tai yra visiškai vis tiek. Jis savęs neidentifikuoja nei su vienu, jis yra žmogus darantis projektus.
Nuotrauka iš asmeninio archyvo 

POSTMATRICINĖS ASMENYBĖS KONCEPTAS

    Kodėl mes skirtingai suprantam realybę?Šis klausymas visada buvo svarbus filosofams, psichologams ir kt. Dėl to kad skirtingai abstrakčiai konstruojame realybę. Naudodami skirtingas kategorijas mes skirtingai interpretuojam pasaulį. Šis skirtingas realybės konstravimas maišo komunikacijai tarpusavyje. Kokiu teoriniu konceptu galima būtų tai paiškinti?Jungiant Gilles Deleuze - rizomos ir Ernst Cassierer- simbolinės mąstymo koncepcijas atsiranda postmatricinis asmenybės konceptas.G. Deliozas kalba apie rizomą ir įvardija ją kaip plokštumą kurioje formuojasi asmenybės geismai. Tačiau mano manimu ,viskas yra sudėtingiau. Mąstymo įvairovė sukuria ne vieną plokšią rizomą ,o daug rizomų, vienoje asmenybėje. E. Cassieras išskiria kalbinio, mitinio, religinio, meninio, mokslinio simbolinio mąstymo tipus. Gintaras Mažeikis prideda dar ir ideologinį mąstymą. Manau kad jų yra žymiai daugiau tai poetinis,muzikinis,afektinis, kinestezinis ir kiti mąstymo būdai. Šie mąstymo tipai tai ir yra kitos rizomos ,kurios kuria daugiasluoksnę asmenybę. Jeigu įsivaizduosime asmenybę kaip tortą su įvairiais sluoksniais ,kur sluoksniai yra ankščiau išvardinti simbolinio mąstymo tipai tai galiu teikti kad mes esame postmatricinės asmenybės. Žinoma simbolinio mąstymo sluoksniai yra tarpusavyje susieti ,bet konkrečioje situacijoje dažniausiai dominuoja kažkuris. Nuotrauka iš asmeninio archyvo